صرفه‌جویی در زمان و هزینه، فروش بیشتر و مدیریت مشتریان ناراضی
با خرید مرکز تلفن سانترال پاناسونیک

 

آیا تاکنون محاسبه کرده اید که چند مشتری وفادار خود را فقط بخاطر عدم پاسخگویی سریع و ارتباط با کارشناس مربوطه از دست داده اید؟ تا به حال فکر کرده‌اید بجای پرداخت ماه‌ها حقوق به منشی تلفنی که نمی‌تواند مشتری خاص شما را درک کند یک مرکز تلفن می‌تواند مشتری ها را دقیقاً به کارشناس فروش یا خدمات پس از فروش وصل کند؟ می‌دانید چقدر زمان، سرمایه و حقوق پرداختی شما کاهش می‌یابد؟

می‌دانید چند مشتری فقط به خاطر مشغول بودن تلفن‌هایتان با رقیبتان تماس گرفته‌اند و مشتری همیشگی آنها شده‌اند؟ هزینه های تبلیغات و بازاریابی از شما و سود و مشتری به کام رقیب. مطئمن باشید اگر مرکز تلفن داشتید مشتری را از دست نمی‌دادید. تا حالا فکر کرده‌اید اگر شماره یا پیام مشتریانی که در روزهای تعطیل به شما زنگ زدند را داشتید چند درصد درآمدتان افزایش می‌یافت؟ اگر می‌توانستید در نبودتان تماس‌ها را روی تلفن همراه خود بگیرید چطور؟

مرکز تلفن پاناسونیک

می‌دانید کارمندان شما برای یک سوال ساده از همکارشان چقدر زمان کار مفید خود را از دست می‌دهند؟ سوال ساده‌ای که در آخر به ساعت‌ها تعریف کردن خاطره مهمانی کارمندها می‌انجامد. دقیقه ها و ساعت‌هایی که شما حقوقش را پرداخت کرده‌اید اما کارمند پشت میزش نیست. یک مرکز تلفن قابل رصد می‌تواند اتلاف وقت میان کارمندان را نیز کاهش دهد.

روز به روز انتقادها از نیروها و سیستم شما بیشتر می‌شود مشتری های ناراضی بیشتر و تعداد فروشتان کم می‌شود اما نمی‌دانید کدام نیروی شما با مشتری خوب صحبت نمی‌کند یا خواسته و نیاز مشتری چیست؟ می‌دانستید پیام‌های ضبط شده روی مرکز تلفن یک منبع تمام نشدنی از ایده‌ها و فرصت‌هایی است که مشتریان شما بی‌چشم داشت برایتان آماده کرده‌اند؟ ایده‌هایی برای افزایش فروش، ایده هایی برای پشتیبانی بهتر، نقدهای سازنده از سیستم و کارمندان. سیستم مرکز تلفن همان مرکز کنترل کسب و کار شماست.

مرکز تلفن

داشتن یک سیستم تلفن ساده چقدر به کسب و کار شما سود می‌رساند؟ نداشتن آن چطور؟ روزی را تصور کنید که با انگیزه فروش فراوان به دفتر آمده‌اید یا می‌خواهید کار مهمی را انجام دهید اما پشت سرهم تماس‌های عصبانی و ناراحت‌کننده بخش پشتیبانی را باید پاسخ دهید. چرا؟ چون کارمند بخش پشتیبانی که کاملاً آماده مشتریان ناراضی است مشغول آرام کردن فرد دیگری است و شرکت شما سیستم مدیریت چند تماس همزمان را ندارد. احتمالاً تلفن خود را به گوشه‌ای پرتاب خواهید کرد و از لحن مشتری که روزتان را خراب کرده عصبانی می‌شوید. یک مرکز تلفن تهیه کنید تا از قبل بدانید مشتری برای چه کاری تماس گرفته است.

چرا سانترال پاناسونیک را از ارتباط نماگستر خریداری کنیم؟

مشاوره رایگان و سابقه ی طولانی مدت و گواهی حسن انجام کار در زمینه خدمات پس از فروش و پشتیبانی و نصب و نگهداری و مشتریان ثابت شرکت علت خرید سانترال از ارتباط نماگستر میباشد .

مشتریان ما

گواهی‌های حسن انجام کار:

چگونه با خرید دستگاه سانترال از رقبا سبقت بگیریم

همه ما طعم مسابقه و رقابت را چشیده‌ایم خوب میدانیم برای سبقت و برنده شدن در بازار و کسب و کار باید احساس رضایت را در مشتریانمان ایجاد کنیم. امروز بیشتر از گذشته رقیبان شما منتظر شکست شما هستند تا نبرد اقتصادی را به نفع خود تمام کنند رقیبان شما از هر روشی برای ارتباط بهتر با مشتریان و مخاطبان شما استفاده میکنند. یک تجربه تماس ساده‌تر و جذاب‌تر با کارشناس فروش شرکت رقیب کافی است که مشتری به خاطر حس خوبی که می‌گیرد به کل نام و برند شما را فراموش کند.

در تمامی نبردها مهمترین سلاح تجهیزات ارتباطی مناسب می‌باشند. کارشناسان ارتباط نماگستر کمک و یاور شما در نبرد و رقابت با شرکت های دیگر هستند چون میدانند مهمترین گزینه برای نبرد تجهیزات مناسب است.

برای ارتباط موثر، مدیریت تماس ها، کاهش هزینه تلفن، کاهش تعداد پرسنل، پاسخگویی در تمامی ساعات حتی در روزهای تعطیل،  تماس‌های همزمان مشتریان، تعداد خط تلفن کمتر، ارتباطات داخلی رایگان و ارج نهادن به  وقت مشتریان

پیشنهاد ما به شما استفاده از دستگاه سانترال پاناسونیک است.

کارشناسان ما با 15 سال تجربه در حوزه مخابرات و همکاری با برترین شرکت‌ها و موسسات تجاری کشور علاوه بر فروش سانترال اقدام به نصب، راه اندازی، پشتیبانی دائمی، نگهداری و مشاوره رایگان برای بروزرسانی و توسعه خطوط ارتباطی در کنار شما هستند.

جدیدترین محصولات سانترال پاناسونیک

آموزش ویدئویی خرید سانترال پاناسونیک

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]