مقالات, آموزش

نصب دوربین مدار بسته روی دیوار صفر تا صد| ویدئو نصب

نصب دوربین مداربسته روی دیوار

در ادامه ی آموزش نصب دوربین مداربسته کارشناس ارتباط نماگستر راجع به نصب دوربین  و در واقع نصب دوربین مداربسته روی دیوار و نحوه نصب دوربین مداربسته  توضیحاتی را خدمت شما ارائه میدهد .

برای نصب دوربین مداربسته بر روی دیوار، ابتدا باید محل نصب دوربین را انتخاب کنید. سپس با استفاده از پیچ و مهره، پایه دوربین را به دیوار بچسبانید. سپس دوربین را به پایه خود متصل کنید و آن را به جای مناسب خود قرار دهید. در نهایت، با استفاده از کابل‌های مناسب، دوربین را به سیستم DVR یا NVR متصل کنید تا تصاویر ضبط شده توسط دوربین را بتوانید دریافت کنید. همچنین بهتر است قبل از نصب، با استفاده از یک سطح‌کش چک کنید که دوربین در جای مناسب و صحیح قرار گرفته است.

توصیه ی مهم کارشناس ارتباط نماگستر این است برای نصب دوربین مداربسته حتما از کارشناس کمک بگیرید جهت مطالعه ی نحوه ی نصب هارد در DVR و NVR لطفا مقاله ی آموزش نصب هارد در DVR و NVR را مطالعه کنید 

دوربین ها به دو صورت هستند یکی به صورت بولت و یکی به صورت دام که در محیط داخلی استفاده میشوند در این ویدئو یکی از مدلهای دوربین مداربسته دام باز میشود و طریقه ی نصب ان در ویدئو بالا توضیح داده شده .
1. ابتدا محل نصب دوربین را انتخاب کنید و با استفاده از میله و قلم، نقطه های نصب را بر روی دیوار مشخص کنید.
 
2. با استفاده از پیچ چکش، سوراخ های لازم برای نصب دوربین روی دیوار حفر کنید.
 
3. پس از حفر سوراخ ها، پلاگین های مناسب را در سوراخ های حفر شده قرار دهید.
4. بعد از قرار دادن پلاگین ها، با استفاده از پیچ چکش، پیچ های مناسب را در پلاگین ها بگذارید.
 
5. حال دستگیره دوربین را به قسمت پایین آن بچسبانید و با استفاده از پیچ چکش، آن را به دیوار بگیرید.
 
6. در نهایت، با استفاده از کابل‌های مناسب، دوربین را به سیستم DVR متصل کنید و تنظیمات لازم را برای ضبط تصویر و صدا در سیستم DVR اعمال کنید. توجه داشته باشید که در هنگام نصب دوربین مداربسته، به این نکته توجه کنید که دوربین باید به گونه‌ای نصب شود که زاویه دید آن به منظور پوشش منطقه مورد نظر، مناسب باشد. همچنین برای جلوگیری از سرقت دوربین، بهتر است آن را در محلی نصب کنید که قابل دسترسی نباشد.
 
 
1. ابتدا محل نصب دوربین را انتخاب کنید و با استفاده از میله و قلم، نقطه های نصب را بر روی دیوار مشخص…
آموزش نصب دوربین مداربسته

طریقه نصب دوربین مداربسته روی دیوار

 

برای نصب دوربین مدار بسته روی دیوار، مراحل زیر را دنبال کنید:

۱. انتخاب محل نصب: قبل از هر چیز، باید محل مناسب برای نصب دوربین را انتخاب کنید. بهتر است در محلی که دید خوبی از منطقه‌ای که قرار است نظارت شود، وجود دارد، نصب شود.

۲. حفر سوراخ‌ها: پس از انتخاب محل مناسب، با استفاده از دریل و سوراخ‌کاری، سوراخ‌های لازم برای نصب دوربین روی دیوار حفر کنید.

۳. نصب پشتی: پس از حفر سوراخ‌ها، پشتی دوربین را با استفاده از پیچ و مهره به دیوار بچسبانید.

۴. نصب دوربین: حال با توجه به جزئیات و توضیحات موجود در دستگاه، دوربین را به پشتی آن بچسبانید.

۵. تنظیمات: پس از نصب، با استفاده از نرم‌افزار مربوطه، تنظیمات دوربین را انجام دهید و به شبکه متصل کنید.

۶. تست: در نهایت، با تست کردن دوربین و بررسی تصاویر ضبط شده، از صحت نصب و عملکرد آن اطمینان حاصل کنید.

نحوه نصب دوربین مداربسته

مشکلات نصب دوربین مداربسته روی دیوار

1- عدم تعیین محل مناسب برای نصب دوربین: انتخاب محل مناسب برای نصب دوربین، به عنوان یکی از مهمترین موارد در نصب دوربین مدار بسته است. اگر محل نصب دوربین به درستی تعیین نشود، باعث کاهش کارایی و کیفیت تصاویر ضبط شده خواهد شد.
2- عدم استفاده از وسایل مناسب برای نصب: استفاده از وسایل مناسب برای نصب دوربین، به عنوان یکی از مهمترین عوامل در کارایی و طول عمر دوربین مدار بسته است. استفاده از وسایل ضعیف و غیر قابل اطمینان، باعث خطرات جدید در پروژه های نصب دوربین خواهد شد.
3- عدم تأمین منابع برق کافی: چنانچه منابع برق کافی در محل نصب دوربین فراهم نشود، باعث کاهش کارایی و قابلیت های دوربین خواهد شد. برای جلوگیری از این مشکل، بهتر است قبل از نصب دوربین، منابع برق مورد نیاز را تأمین کنید.
4- عدم تأمین اطلاعات کافی در مورد نصب دوربین: چنانچه شما به عنوان یک فرد غیر حرفه ای، دوربین مدار بسته را نصب کنید، باعث خطرات جدید در پروژه های نصب دوربین خواهید شد. برای جلوگیری از این مشکل، بهتر است قبل از نصب دوربین، به یک حرفه‌ای مشاوره و راهنمایی درخواست کنید.
5- عدم تأمین وسایل مناسب برای نصب: استفاده از وسایل مناسب برای نصب دوربین، به عنوان یکی از مهمترین عوامل در کارایی و طول عمر دوربین مدار بسته است. استفاده از وسایل ضعیف و غیر قابل اطمینان، باعث خطرات جدید در پروژه های نصب دوربین خواهد شد.

درخواست نصب دوربین مداربسته روی دیوار 

‫برای آپلود، فایلی را به این قسمت بکشید یا کلیک کنید.

مشاوره رایگان طریقه نصب دوربین مدار بسته روی دیوار

5/5 - (1 امتیاز)

1 دیدگاه در “نصب دوربین مدار بسته روی دیوار صفر تا صد| ویدئو نصب

  1. Avatar علی خسینی گفت:

    سلام وقت بخیر
    ممنون از ت‌ضیحات کامل و ویدیویی نصب دوربین مداربسته که گذاشتین
    لطفا نصب دوربین مداربسته ip تحت شبکه هم بزارین باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *