خدمات, آموزش

راهنمای انتقال تصویر دوربین مداربسته

انتقال تصویر دوربین مداربسته

پس از خرید دوربین مداربسته و نصب دوربین مداربسته ما نیاز داریم  انتقال تصاویر دوربین مداربسته بر روی موبایل یا تلویزیون یا مانیتور را داشته باشیم.

ارتباط نماگستر از آنجا که سالهاست در زمینه فروش و نصب سیستم نظارت تصویری فعالیت میکند نیاز کاربران را به خوبی برای مشاهده و انتقال تصویر دوربین ها در هر مکانی و هر زمانی میداند بنابراین در این مقاله به شما کمک میکند پس از نصب انتقال تصویر مناسبی را داشته باشید.

و همچنین به شما آموزش انتقال تصویر دوربین مدار بسته با ip static ، انتقال تصویر دوربین مداربسته بدون اینترنت ،انتقال تصویر دوربین مداربسته به روش p2p ، اموزش انتقال تصویر دوربین مداربسته روی گوشی و انتقال تصویر دوربین مداربسته به کامپیوتر را توضیح داده است.

قبل از مشاهده اموزش توصیه ی ما این است از کارشناس ارتباط نماگستر کمک بخواهید تا  با هزینه ی کم هم نصب سریع تر و مطمئن تری داشته باشید و هم در زمان صرفه جویی کنید .

آموزش انتقال تصویر دوربین مداربسته 

قبل از اموزش کامل باید با انواع روش های انتقال تصویر روی موبایل آشنا بشوید و در ادامه با هریک از روش ها به صورت مختصر آشنا شوید و همچنین با انواع روشهای انتقال تصویر دوربین مداربسته به تلویزیون و یا انتقال تصویر دوربین مداربسته روی لپ تاپ آشنا شوید .

انواع انتقال تصویر دوربین مداربسته روی کامپیوتر و یا مانیتور 

برای انتقال تصویر دوربین مداربسته به دستگاه ضبط و یا مانیتور، می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید: 1. استفاده از کابل‌های BNC: برای انتقال تصویر دوربین مداربسته، می‌توانید از کابل‌های BNC استفاده کنید. این کابل‌ها دارای سرعت بالا و کیفیت تصویر عالی هستند.

2. استفاده از کابل HDMI: در صورتی که دستگاه ضبط یا مانیتور شما قابلیت پشتیبانی از ورودی HDMI را دارد، می‌توانید با استفاده از کابل HDMI تصویر را به آن منتقل کنید.

3. استفاده از شبکه: در صورت نصب دوربین‌های IP، می‌توانید با استفاده از شبکه، تصویر را به دستگاه ضبط و یا مانیتور منتقل کنید.

4. استفاده از فضای ابری: برخی سرویس‌دهنده‌های فضای ابری، امکان ذخیره و مشاهده تصاویر دوربین مداربسته را فراهم می‌کنند. در این صورت، شما می‌توانید با استفاده از این سرویس‌دهنده، تصویر را به دستگاه خود منتقل کنید.

انواع روش های انتقال تصویر بر روی موبایل 

1. اتصال مستقیم به دوربین: با استفاده از نرم‌افزار دوربین مداربسته، می‌توانید به صورت مستقیم به دوربین وصل شده به شبکه خود دسترسی پیدا کنید و تصاویر را بر روی موبایل خود مشاهده کنید.

2. استفاده از سرویس‌های ابری: بسیاری از شرکت‌های تولید کننده دوربین‌های مداربسته، سرویس‌های ابری را برای ذخیره تصاویر و انتقال آن به دستگاه های هوشمند فراهم کرده‌اند. با استفاده از این سرویس‌ها، می‌توانید تصاویر را در هر زمان و در هر مکان با استفاده از گوشی همراه خود مشاهده کنید.

3. استفاده از نرم‌افزار DVR: بعضی از DVR های دوربین مداربسته، نرم‌افزار خود را برای ساماندهی و نظارت بر تصاویر در دستگاه های هوشمند فراهم کرده‌اند. با استفاده از این نرم‌افزارها، می‌توانید تصاویر را به صورت زنده و یا ضبط شده را بر روی موبایل خود مشاهده کنید.

4. استفاده از تکنولوژی P2P: بعضی از دوربین‌های مداربسته، تکنولوژی P2P را برای اتصال به دستگاه های هوشمند فراهم کرده‌اند. با استفاده از این تکنولوژی، می‌توانید به صورت زنده و یا ضبط شده تصاویر را بر روی موبایل خود مشاهده کنید.

بهترین نرم افزار انتقال تصویر دوربین مداربسته روی موبایل

بهترین نرم افزار انتقال تصویر دوربین مداربسته روی موبایل، بستگی به نوع دوربین و سیستم مداربسته شما دارد.

اما برخی از نرم افزارهای معروف و پرکاربرد در این زمینه عبارتند از:

1. iDMSS Plus: برای دوربین های Dahua و Hikvision

2.gDMSS Plus: برای دوربین های Dahua و Hikvision

3. NVMS7000: برای دوربین های Dahua، Hikvision، Uniview و سایر برندها

4. V380: برای دوربین های WiFi

5. CamHi: برای دوربین های WiFi

6. IP Cam Viewer: پشتیبانی از 2000+ مدل دوربین مختلف

7. Tinycam Monitor: پشتیبانی از 3000+ مدل دوربین مختلف

8. XMEye: برای دوربین های Dahua، Hikvision و سایر برندها.

لازم به ذکر است که قابلیت‌ها و عملکرد هر یک از نرم‌افزارها با توجه به نوع سخت‌افزار شما ممکن است متفاوت باشد.

 

انتقال تصویر دوربین مدار بسته با ip static

برای انتقال تصویر دوربین مداربسته با آی پی استاتیک، ابتدا باید یک آدرس آی پی استاتیک برای دستگاه خود دریافت کنید. که میتوانید از شرکت ارائه دهنده اینترنت تان این آی پی را دریافت کنید . برای تست درستی کار ای پی استاتیک وارد سایت ping.eu  میشوید و به راحتی ای پی را چک میکنید . سپس برای انتقال تصویر مناسب کابل مناسبی را انتخاب میکنیم و مودم و دستگاه ضبط تصاویر که یا دی وی ار است یا ان وی ار را به هم وصل میکنیم دقت کنید اگر کابل مشکل داشته باشد انتقال تصویر درست انجام نمیشود .سپس وارد تنظیمات دی وی ار میشوید گزینه ی network یا شبکه را میابیم . سپس تیک گزینه DHCP را برداشته تا ای پی بعد از خاموش شدن تغیر نکند .

سپس ای پی ادرس DVR را یاداشت کنید. و گزینه subnet mask را بصورت 255.255.255.0 قرار دهید.سپس  Gateway را روی 192.168.1.1  را وارد کنید.  ای پی دستگاه را   هم رنج ای پی مودم قرار دهید  مثلا 192.168.1.18 باشد. پورت مربوط به انتقال تصویر روی موبایل MOBILE PORT یا پورت تلفن یا پورت رسانه یا MEDIA PORT هست (در دستگاه های مختلف این نام متفاوت است) این پورت رو هم یادداشت کنید. پورت موبایل در اکثر دستگاه های ahd عدد 34567 می باشد بعد از یادداشت پورت دی وی ار و موبایل تنظیمات port forwarding در مودم ADSL جهت انتقال تصویر ip static را انجام میدهیم . 

سپس با استفاده از نرم‌افزار مدیریت دوربین مداربسته، آدرس آی پی را به عنوان آدرس سرور وارد کنید. سپس، با استفاده از یک برنامه مشاهده تصویر، مانند VLC یا QuickTime، می‌توانید به دوربین خود دسترسی پیدا کنید و تصویر را دریافت کنید. همچنین، شما می‌توانید از نرم‌افزارهای مخصوص دوربین مداربسته استفاده کنید که به شما اجازه مشاهده تصویر و کنترل دوربین را به صورت راحت‌تر و قابل فهم‌تر می‌دهند.

تفاوت این انتقال تصویر با انتقال تصویر p2p این است که روش p2p  شرکت ارئه دهنده به صورت رایگان سرور های برای انتقال تصویر فراهم میکند ولی در انتقال تصویر استاتیک  دسترسی به تصاویر در بستر اینترنت است روش دوم انتقال تصویر سریع تر است .

از منزل کارخانه یا محل کار خود را ببینید

 
در این ویدئو کارشناس ارتباط نماگستر توضیحات اولیه را برای انتقال تصویر دوربین  شما بعد از نصب دوربین مداربسته کارخانه یا نصب دوربین مداربسته منزل نیاز به انتقال تصویر دوربین ها به روی گوشی یا سیستم خود هستید .
در این ویدئو اشاره ی اولیه به اینکه چگونه از منزل  محل کار خود را ببیند؟را کارشناس ارتباط نماگستر داده  البته بر عکس امکان پذیر چگونه از محل کار منزل خود را ببینیم ؟
در این ویدئو کارشناس میگوید در تکنولوژی امروز تمامی دستگاه ضبط تصاویر دوربین مداربسته (دی وی ار یا ان وی ار ) امکان ذخیره و انتقال تصویر دارند اما نکته ی مهمی که کارشناس تاکید میکند روی برند دستگاه ضبط تصاویر و اینترنت قوی است اگر برند شناخته شده تر باشه انتقال تصویر راحت تر و با کیفیت بهتری است و اگر اینترنت قوی باشد حتی در دورترین مناطق از شهر هم بتوانید تصویر را ملاحظه کنید  .
 
نکته اخری رو هم تاکید میکند راجع به امنیت بیشتر برای ضبط تصاویر در کارخانه هاست حد امکان برق اضطراری نصب بشود که حتی 1 دقیقه هم امکان اختلال در دوربین ها نباشد . 
در ویدئوی دوم کارشناس تاکید میکند برای انتقال تصویر از ای استاتیک یا ای پی ثابت  برای کارخانه داشته باشند که برای این امر باید از شرکت ارائه دهنده اینترنت درخواست ای پی ثابت را بدهند .
وقتی از ای پی ثابت استفاده میکند دیگر برای انتقال تصویر نیاز نیست طبق ای پی خود دستگاه عمل کنید در تمامی دستگاه ضبط تصاویر ای پی ثابتی وجود دارد که در کارخانه ها و کارگاه که امکان اینترنت دهی ضعیف است برای انتقال تصویر باید ابتدا سیگنال یا تصویر به کشور سازنده ویدئو ارسال گردد که باعث بریده برده شدن تصاویر میگردد و دریافت تصاویر و فیلم ها سخت تر است ولی اگر از ای پی ثابت استفاده کنید چنین مشکلی ایجاد نمیشود 

بعد از خرید دوربین مداربسته دید در شب باید به انتقال تصویر آن توجه کنید در این لینک زیر به همراه ویدئو توضیح کامل داده شده است

مشکل انتقال تصویر دوربین مداربسته دید در شب

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *